Warning: A non-numeric value encountered in /home/fundac34/domains/bank-sluchaczy.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5763

logo-przeroczyste„Fala dobroci 106,2 FM” to akcja charytatywna, organizowana przez Radio Warszawa. Jej celem jest włączenie się w działania na rzecz innej organizacji dobroczynnej. Przy okazji tegorocznych świąt Narodzenia Pańskiego, Radio organizuje zbiórkę nowych ubrań, kosmetyków, środków czystości i żywości d
ługoterminowej dla Polaków mieszkających na Białorusi. Włączamy się w ten sposób w działania fundacji „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom”.

Akcja odbędzie się w sobotę 3 grudnia. Zachęcamy wszystkich, którym bliski jest los naszych Rodaków na wschodzie, aby w godzinach 10.00-18.00 przynieśli na Floriańską 3 świąteczne dary.

Co dalej stanie się z przekazanymi paczkami? Po zakończeniu zbiórki, paczki zostaną przekazane fundacji „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom” i przewiezione do Wawerskiego Centrum Kultury w Międzylesiu. W sobotę 10.12 odbędzie się wstępna segregacja. W niedzielę 11.12 od godziny 8.00 dary będą przepakowywane, a w poniedziałek 12.12 w godzinach wieczornych gotowe paczki zostaną spakowane na samochody transportowe i w kolejnych dniach przewiezione na wschód. Mniej więcej do połowy grudnia wolontariusze rozprowadzą przewiezione dary potrzebującym.

Jakie produkty są potrzebne?

Warto skupić się na takich produktach jak:

  • chemia domowa (proszki i płyny do prania, do płukania, do mycia, dezynfekujące),
  • kosmetyki (pasta do zębów, szampony, żel do mycia, mydła w płynie i w kostce pianka do golenia, golarki, uniwersalne kosmetyki jak: krem nivea (najzwyklejszy), balsam do ciała, dezodorant, krem do rąk)
  • podstawowe medykamenty (witaminy, strepsilsy, apap, woda utleniona, środki opatrunkowe, żele, gripexy),
  • bardzo przydatne będą również materiały do pielęgnacji osób starszych (podkłady higieniczne, pieluchomajtki, kremy na odleżyny),
  • doskonałym uzupełnieniem tych paczek będą słodycze, przyprawy, kawy, herbaty, oraz kalendarze na rok 2017 z tematyką polską, historyczną etc.
FacebookMENUAudycje
Scroll Up