Warning: A non-numeric value encountered in /home/fundac34/domains/bank-sluchaczy.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5763

Szanowni Państwo,

jesteśmy ogromnie wdzięczni za pomoc finansową, którą otrzymaliśmy podczas zbiórek na parafiach oraz w kanałach internetowych. Dzięki tym funduszom Radio Warszawa może się rozwijać –  nagrywać nowe audycje, naprawiać i uzupełniać sprzęt reporterski, szkolić ludzi, rozwijać stronę internetową, z której Państwo korzystacie.

W najbliższym czasie czeka nas remont newsroomu, czyli miejsca gdzie nasi redaktorzy i reporterzy opracowują codzienne wiadomości. Nie remontowane od wielu lat pomieszczenia, w których dziennikarze z newsroomu obecnie pracują i spędzają krótkie przerwy na posiłek, wymagają pilnego ocieplenia. Jest to szczególnie odczuwalne teraz, kiedy dni stały się chłodniejsze. Redaktorzy i reporterzy spędzają długie godziny przed ekranami komputerów, ze słuchawkami na uszach. Ich przestrzeń pracy wymaga porządnego doświetlenia, ponieważ niewystarczające światło szkodzi wzrokowi. Intensywnie eksploatowany przez wiele lat sprzęt komputerowy i reporterski również “woła” o wymianę.

Modernizacja newsroomu to duża inwestycja, więc podzieliliśmy ją na etapy.
Pierwszy z nich, to zakup najpotrzebniejszego sprzętu reporterskiego, takiego jak mikrofony odpowiedniej klasy i dyktafony oraz inny sprzęt elektroniczny. To już po części udało się zrobić, dzięki Twojemu wsparciu i innych naszych Przyjaciół i Darczyńców!

Teraz sprzęt ten posłuży reporterom nagrywającym materiały, które usłyszysz potem w wiadomościach.

Serdecznie dziękujemy!

A jak wyglądają nowe mikrofony? Opowie o tym nasza reporterka Greta Sulik:

 

Kolejnymi etapami, znacznie trudniejszymi i kosztowniejszymi, będą prace remontowe  i doposażenie pomieszczeń newsroomu, o postępie których będzie regularnie informować.

Bóg zapłać!

FacebookMENUAudycje
Scroll Up