Warning: A non-numeric value encountered in /home/fundac34/domains/bank-sluchaczy.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5763

phoca_thumb_l_27-sierpnia-2005-ix-elblask

Nadszedł listopad i okazja do kolejnego spotkania Banku Słuchaczy. Tym razem 18 listopada o 19.00 na ul.Floriańskiej 3 gościć będziemy poetę Krzysztofa Buszmana. Spotkanie rozpoczniemy tradycyjnie Mszą Świętą w katedrze warszawsko-praskiej.

Krzysztof Cezary Buszman urodził się 17 lipca 1967 roku w Gdańsku.

Poeta, autor piosenek; fotografik i podróżnik. W 1997 roku poeta wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie trzy lata później w Londynie powołał do życia Agencję Promocji Kultury Polskiej. W 2001 roku autor został przyjęty do Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie z siedzibą w Londynie, by już w następnym roku zasiąść w jego zarządzie.

Po wieczorach autorskichvw Londynie pojawiło się szereg znakomitych recenzji z których wystarczy przytoczyć jedną: “Przed laty tworzyli na emigracji Kazimierz Wierzyński i Marian Hemar. Po latach pustka po nich została wypełniona“.
( Dziennik Polski, Londyn 29.11.2002 rok –Z. Dąbrowski).

Jego twórczość zyskała duże uznanie zarówno polonijnych elit intelektualnych, jak i szerokiego grona miłośników poezji, a wiersze poety ukazywały się cyklicznie w Coolturze – Tygodniku Polskim w UK. Jako instruktor warsztatów literackich bierze czynny udział w programie “Profilaktyka a Ty”, który to program skupia już setki tysięcy młodych ludzi chcących działać na rzecz drugiego człowieka. Twórczość poety wskrzeszająca najlepsze tradycje polskiej poezji klasycznej, stała się przedmiotem prac maturalnych i dyplomowych.

Zapraszamy na spotkanie do Sali Kurialnej przy ul.Floriańskiej 3.

 

fot. www.buszman.com

FacebookMENUAudycje
Scroll Up