Warning: A non-numeric value encountered in /home/fundac34/domains/bank-sluchaczy.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5763

Baner TWK

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XXI Targach Wydawców Katolickich, które odbędą się w dniach od 16 – 19 kwietnia 2015 r. Targi, podobnie jak poprzednie edycje imprezy, odbędą się w Arkadach Kubickiego na Zamku KrólewskimWystawcy z różnych krajów zaprezentują książki nie tylko z dziedziny teologii i filozofii, ale także pedagogiki, psychologii, historii oraz literaturę dziecięcą i młodzieżową.

Podczas Targów Gościem Honorowym będzie Państwo Watykańskie –  zapraszamy zatem do Salonu Stolicy Apostolskiej. To unikalna okazja, aby odkryć i poznać bliżej historię i bogactwo kulturalne Państwa małego geograficznie, ale wielkiego pod względem znaczenia politycznego o prestiżu duchowym. Prawdziwymi perłami, które można będzie podziwiać, będą oryginalne rękopisy Piekła z Boskiej Komedii Dantego Alighieri z ilustracjami Sandro Botticellego oraz Iliada Homera z zestawionym tekstem po grecku i łacinie. Można będzie podziwiać marmurowe rzeźby z Muzeów Watykańskich oraz książki z artystycznymi ilustracjami watykańskiej kolekcji sztuki współczesnej. Przewodniczącym delegacji i przedstawicielem Stolicy Apostolskiej będzie Ksiądz Kardynał Gianfranco Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady Kultury.

Podczas targów nastąpi również ogłoszenie laureatów Nagrody Feniks 2015. Wręczenie wyróżnień i uroczysty koncert Chóru Papieskiego Kaplicy Sykstyńskiej odbędzie się w sobotę 18 kwietnia w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie.

Swoje stoisko (nr 70) na Targach będzie miało także Radio Warszawa – czekamy tam na Was. Zachęcamy do zadawania pytań i zgłaszania inicjatyw. Do zobaczenia !

FacebookMENUAudycje
Scroll Up